Business News Чернигова и области
Бизнес Чернигов » Новости Чернигова » До уваги фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності
Рейтинг: 
Нравится(+) +1 Не нравится(-)

До уваги фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності

Для забезпечення належного рівня соціального страхування громадян – підприємців та використання повною мірою страхового стажу для призначення максимально можливої пенсії держава взяла на себе обов’язок забезпечити зарахування страхового стажу підприємцям, що обрали спрощену систему оподаткування (фіксований, або єдиний податок).

Фізичні особи, що знаходяться на зазначеній системі оподаткування в залежності від суми податків мають за рік від кількох днів (платники фіксованого податку) до кількох місяців (платники єдиного податку) страхового стажу замість належних 12 місяців.

Відсутність страхового стажу позбавляє громадян права на трудову пенсію, тому Верховна Рада України прийняла Закон України № 2461-VI від 08.07.2010 “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який набрав чинності з 17.07.2010 року (опубліковано в газеті “Голос України” від 17.07.2010 № 131).

Відповідно до зазначеного Закону фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно.

При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у: липні – вересні – 294,82 грн., жовтні – листопаді – 301,12 грн., грудні – 306,10 грн. Оскільки на сьогодні максимальна величина заробітної плати, з якої справляються страхові внески, становить 13320 грн, щомісячна сума самостійно визначеного страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн.

Приклад розрахунку сплати мінімального розміру страхових внесків для платника, що сплачує єдиний податок в розмірі 200 грн. за липень 2010 року:
Сума доплати = 294,82 грн. – (200,00 грн. x 42%) = 210,82 грн.

Приклад розрахунку сплати мінімального розміру страхових внесків для платника, що сплачує фіксований податок в розмірі 50 грн. за липень 2010 року:
Сума доплати = 294,82 грн. – (50,00 грн. x 10%) = 289,82 грн.

Сплата страхових внесків здійснюється у строки, визначені частиною шостою статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме за липень-вересень 2010 року – до 20 жовтня 2010 року; за жовтень – грудень 2010 року – до 20 січня 2011 року.

Враховуючи те, що згідно законодавства мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплата страхових внесків за липень 2010 року здійснюється у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня 2011 року надсилається розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків разом з вимогою про їх сплату для узгодження.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

За підсумками року зазначені особи подають до органів Пенсійного фонду за місцем взяття на облік звіт (до 1 квітня наступного за звітним роком), за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1.

З метою зменшення фінансового навантаження на платника при сплаті страхових внесків раз на квартал, сповіщаємо про можливість сплати коштів до Пенсійного фонду помісячно.

Сплата внесків платниками здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в установах ВАТ “Державний ощадний банк України”, на які зараховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем взяття на облік цих осіб, як страхувальників.

Платники Деснянського району сплачують внески на поточний рахунок 25609303051155 у філії Чернігівське обласне управління ВАТ „Державний ощадний банк України”, МФО 353553 до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Чернігова, код 21395284.

Додаткову інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду в Деснянському районі м. Чернігова за адресою: 14013, м. Чернігів, просп. Перемоги, 139, каб. 306, 304 та за телефонами 670-120, 670-105.

Джерело: За інформацією управління торгівлі та Пенсійного фонду
Теги:
Новость опубликована 11-08-2010, 15:12, её прочитали 5090 раз(а) и оставили 0 комментариев.
Другие новости по теме
Відповідно до статті 30 Закону України «Про акціонерні товариства» дивіденд - це частина чистого прибутку акціонерного товариства, що виплачується акціонеру з розрахунку на одну належну йому акцію певного ...
Податок на промисел установлено за право разової торгівлі (не більше як 4 рази протягом календарного року). Платниками податку на промисел є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо...
Комментарий специалистов ВР по изменениям для упрощенцев
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого п...
Законом внесено зміни до низки законодавчих актів з питань оподаткування з метою збільшення надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Зокрема, до законів: "Про акцизний збір на алкогольні напої та ...
Про право кожного громадянина на своєчасне одержання винагороди за працю розповідає слідчий прокуратури Ічнянського району Василь КАРАПИШ. — Ці права громадян закріплені у статтях 43, 46 Конституції України. Р...
Комментарии к новости